Hot Kraj Świat

Przewaga francuskiego kandydata Macrona! JEGO ZWYCIĘSTWO NIE WRÓŻY DOBRZE DLA POLSKI!

Według ostatnich sondaży OpinionWay na Macrona zagłosowałoby dziś 61 % wyborców. A co jego wygrana oznacza dla Polski? 

Marcon chce przede wszystkim, by Unia Europejska nałożyła sankcje wobec Polski, w jego ocenie Polska „naruszyła wszystkie zasady Unii”. Marcon nie jest zbyt przychylnie nastawiony wobec polskiej polityki.  Macron udzielił wywiadu po spotkaniu w Amiens ze strajkującymi pracownikami zakładów Whirlpool, które zostaną zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.

 

Według badań Instytutu OpinionWay na Macrona zagłosowałoby dziś 61 % wyborców. Szacuje się, że jedna trzecia zwolenników Jean-Luca Melenchona zagłosuje w drugiej turze wyborów na Emmanuela Macrona.  Pozostałe dwie trzecie zamierza oddać głos nieważny lub w ogóle nie głosować. Sam Melenchon oświadczył, że nie będzie głosował na Le Pen i nie spodziewa się, by uczynił to ktokolwiek z jego zwolenników. 

 

Sankcje dla Polski to nie wszystko, o stosunku Macrona do polskich władz, pisaliśmy TUTAJ. „Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady” – powiedział francuski kandydat na prezydenta na wiecu w Paryżu. 

 

źródło:PAP

fot.: blog.ilgiornale.it

KG


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.