Aktualności Hot Kraj

Przyszli na pogrzeb, a w trumnie było INNE CIAŁO! FATALNA pomyłka na legnickim cmentarzu! PODMIENIONO TRUMNY!

Rodziny zmarłych musiały przejść prawdziwy szok. Najpierw ból po stracie bliskich osób, a później niedorzeczna pomyłka. Do pomyłki doszło na cmentarzu komunalnym w Legnicy na Dolnym Śląsku. Podmienione zostały trumny z ciałami dwóch mężczyzn. Wszystko wyszło w momencie, gdy rodzina jednego ze zmarłych, chciała pożegnać bliską osobę. W trumnie zamiast zwłok 80-latka było ciało 95-letniego mężczyzny.

Natychmiast po ujawnieniu pomyłki wezwano policję. Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza cmentarzem, przyznali, że doszło do pomyłki.

 

Postanowiono wykopać trumnę z ciałem mężczyzny, którego pochowano kilka godzin wcześniej. Po ekshumacji nie było wątpliwości. W trumnie było ciało 80-latka. Finalnie mężczyzna został ponownie pochowany w obecności rodziny.

Rodzina drugiego mężczyzny, również będzie musiała dokonać powtórnego pochówku. 

 

Funkcjonariusze przyznają, że sprawa została wyjaśniona na miejscu. Prokuratora natomiast nie stwierdziła, że zdarzenie było umyślne. Nie doszło zatem do znieważenia zwłok. Na razie sprawą zajmuje się policja. Na ten moment rodziny zmarłych nie złożyły oficjalnych doniesień do prokuratury.

 

źródło: RMF24

źródło zdjęcia: pixabay.com

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.