Hot Kraj

PZPN i Vistula zapowiadają kroki prawne przeciwko Młodzieży Wszechpolskiej

Na Facebooku podkarpackiej Młodzieży Wszechpolskiej została umieszczona przerobiona fotografia pochodząca z sesji zdjęciowej piłkarzy reprezentacji Polski dla Vistuli. Zdjęcie zostało opatrzone dopiskiem „Wszyscy inni – wszyscy biali. Euro 2016”. W związku z tym PZPN i firma odzieżowa zapowiedziały kroki prawne.

Jak informuje Polsat News, Vistula sponsoruje stroje polskiej reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach Europy. Oryginalne zdjęcie przedstawiające piłkarzy zostało pozbawione logo Vistuli i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto przerobiono je na barwy czarno-białe i umieszczono na nim orła w koronie oraz anglojęzyczny dopisek, podkreślający, że wszyscy piłkarze mają biały kolor skóry.

Grafika została usunięta z profilu podkarpackiej MW, a sama organizacja odcięła się od niej. — Mogę jedynie powiedzieć, że nikt od nas nie wykonał tej grafiki. Została znaleziona w Internecie i opublikowana przez członków MW – powiedział rzecznik Wszechpolaków „Gazecie Wyborczej”.
Działania zapowiedział także PZPN.
„Nasi prawnicy oraz prawnicy Vistuli zajęli się już bezprawnym wykorzystaniem wizerunku naszych piłkarzy przez Młodzież Wszechpolską” – napisał na Twitterze Związek.

BR