Hot Kraj

Czy ROSJA zapłaci 9 000 000 złotych na rzecz POLSKIEGO SKARBU PAŃSTWA?

 

Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył ogłoszenie wyroku w sprawie, w której Skarb Państwa pozwał Federację Rosyjską o blisko 9 mln zł za bezumowne korzystanie z nieruchomości przy ul. Bobrowieckiej 2b na warszawskim Mokotowie.

 

Wyrok zostanie odroczony do 8 maja. Skarb Państwa reprezentowany przez Prokuratorię Generalną domaga się – w związku z „bezumownym użytkowaniem” przez ambasadę Rosji nieruchomości przy Bobrowieckiej 2b w latach 2009-2015 – ponad 8,9 mln zł. W odrębnym postępowaniu trwa zaś spór sądowy o wydanie nieruchomości przy Bobrowieckiej, czego domagają się władze Warszawy – pisaliśmy o tym TUTAJ

 

 

Federacja Rosyjska użytkuje w Polsce kilkanaście nieruchomości, m.in. w Warszawie. Część obiektów ma uregulowany stan prawny – są albo własnością Federacji Rosyjskiej, albo Rosja korzysta z nich na podstawie ważnych umów. Część nieruchomości strona rosyjska użytkuje bez ważnych – według polskiej strony – umów. Za te nieruchomości od jakiegoś czasu magistraty w Warszawie, a także w Gdańsku, naliczają opłaty i wzywają stronę rosyjską do ich uregulowania. Wobec braku odzewu występują na drogę sądową.

 

źródło: PAP

fot.:pixabay

KG


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.