Kraj

Schetyna: Kaczyński tworzy V RP

Podczas konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej niedawno wybrany na przewodniczącego Grzegorz Schetyna przedstawił nowych członków zarządu partii oraz krytykował Jarosława Kaczyńskiego.

Schetyna już podczas kampanii na przewodniczącego zapowiedział, że PO musi być bardziej pro obywatelska oraz stanowić silną opozycję wobec obozu rządzącego. W zrealizowaniu pierwszej obietnicy mają pomóc kluby obywatelskie, których według obietnicy nowego przewodniczącego ma powstać 400. – Musimy mieć świadomość naszej roli, być twardą opozycją i być gotowi pokazać inną wizję Polski. I pokazać, że te osiem bardzo dobrych lat, osiem lat sukcesów pokazało, że zbudowaliśmy pozycję Polski na arenie międzynarodowej – mówił Schetyna.

Duża krytyka spadła także na Beatę Szydło i jej rząd, który według szefa PO oszukał Polaków pokazując inne twarze, a po wyborach ściągając maskę. Schetyna uważa, że wszystko zmierza do stanu sprzed kilku lat, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość przejmowało rządy – to wszystko jest takie samo jak w latach 2005-2007, ale jeszcze bardziej doprecyzowane. To polityka dzielenia ludzi, chaosu, służb i nienawiści.

Sporo miejsca otrzymał także Jarosław Kaczyński, którego przewodniczący największej partii opozycyjnej uważa, że prawdziwego szefa rządu. – Będziemy totalnie przeszkadzać Jarosławowi Kaczyńskiemu w niszczeniu Polski i polskiego dorobku. Tworzy on projekt, którego nie nazywa, ale ja go nazwę. To projekt V RP – komentował Schetyna i dodawał – dziś my stoimy tam, gdzie jest Europa. A pan, panie Jarosławie Kaczyński, stoi tam, gdzie jest Putin.

Podczas konwencji ogłoszono także, że p.o. sekretarza generalnego zostanie Stanisław Gawłowski, a w zarządzie partii znajdzie się Rafał Trzaskowski, Borys Budka, Tomasz Siemoniak i Ewa Kopacz.

Źródło: Onet.pl

JS