Aktualności Hot Lifestyle

Seks oralny powoduje RAKA?! LEKARZE Z Centrum Onkologii w Poznaniu nie mają wątpliwości! Miłosne igraszki wywołują falę strachu!

Lekarze zwracają uwagę na to, że coraz częściej na raka gardła i jamy ustnej zapadają osoby młode, które nigdy nie paliły papierosów i nie nadużywają alkoholu. Pojawia się zatem pytanie skąd drastyczny wzrost zachorowań? Medycy rozwiewają wątpliwości – winny jest seks oralny.

 

Zdaniem lekarzy, za wszystkim stoi wirus brodawczaka HPV, znany jest on głównie z tego, że odpowiada za raka szyjki macicy.  – Oceniamy, że z zakażeniami wywołanymi przez wirusy HPV związanych jest co najmniej 30 proc. nowotworów głowy i szyi. Powodem tego jest zmiana zachowań seksualnych, w tym przede wszystkim częstsze uprawianie seksu oralnego– powiedział PAP kierownik Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Poznaniu prof. Wojciech Golusiński.

 

 

Trzeba się zatem mieć na baczności, bo nieodpowiedzialne zabawy łóżkowe mogą się skończyć poważną chorobą jamy ustnej i gardła! Objawy nowotworu gardła są podobne do tych spotykanych przy infekcji górnych dróg oddechowych czyli m.in chrypka i ból gardła.

 

 

źródło: se.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.