Hot Świat

Senat USA nie zgodził się na ograniczenie dostępu do broni

Zgodnie z oczekiwaniami Senat USA odrzucił propozycje zaostrzenia przepisów dotyczące dostępu do broni.

Jak informuje Polskie Radio, propozycje miały na celu między innymi zablokowanie lub ograniczenia możliwości nabywania broni przez osoby podejrzane o terroryzm i chore psychicznie.

Od wielu lat administracja prezydenta Baracka Obamy i Demokraci bezskutecznie próbują przeforsować w Kongresie USA zaostrzenie prawa dotyczącego dostępu do broni. W ubiegłym tygodniu, po spotkaniu z rodzinami ofiar masakry w Orlando prezydent Obama powiedział, że to amerykańska polityka doprowadziła do sytuacji, w której „terroryści i osoby zaburzone mają łatwy dostęp do potężnej broni”.

Demokratyczna senator Diane Feinstein proponowała zakaz sprzedaży broni i materiałów wybuchowych osobom obserwowanym przez FBI pod kątem powiązań z terrorystami. Natomiast Republikanie nie zgodzili się na takie rozwiązanie, twierdząc, że na liście FBI znajduje się wiele osób zupełnie niewinnych.

W Polsce europoseł Janusz Korwin-Mikke również chce, aby był łatwiejszy dostęp do broni, bo – jak twierdzi – broń zmniejsza ilość przestępstw. Czy dojdzie w końcu do tego, że w Polsce broń będzie dostępna dla każdego praworządnego obywatela?

Zobacz także:  SPOT „KORWIN DLA BEZPIECZEŃSTWA”

Natalia W.