Aktualności Hot Świat

To się nazywa MIŁOŚĆ! Babcia codziennie pokonuje pieszo 24 kilometry, żeby zaprowadzić do szkoły chorego wnuka! (FOTO)

Podobno miłość dziadków do wnuków to najsilniejsze uczucie na świecie.  O jej ogromie może mówić 9-letni Dziang. To niepełnosprawny chiński chłopiec, którego babcia odprowadza do szkoły. Powiecie, że nie ma w tym nic wyjątkowego, ponieważ dziadkowie zazwyczaj troszczą się o swoje wnuki, ale ta sytuacja jest naprawdę godna podziwu. 76-letnia Szi Juing codziennie pokonuje pieszo 24 kilometry pchając wózek z Dziangiem. Wszystko po to by zapewnić chłopcu wykształcenie.

 

 

9-latek ma porażenie mózgowe, jeździ na wózku i potrzebuje stałej opieki. Już od czterech lat do szkoły odprowadza go jego dzielna babcia, która chce zadbać o wykształcenie wnuka. 76-latka pokonuje codziennie aż 24 kilometry i twierdzi, że jeśli starczy sił będzie to robiła do końca życia.  

Starsza kobieta samotnie wychowuje chłopca. Jego ojciec wyjechał do innego miasta zarobić na kosztowne leczenie syna, a matka opuściła rodzinę i wyszła za innego mężczyznę. Dzięki uprzejmości lokalnych władz 9-latek rok temu otrzymał wózek inwalidzki. Wcześniej do szkoły babcia woziła go na rowerze. 

 

 

 

Źródło: daily mail

Fot.: twitter

MB

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.