Aktualności Hot Kraj

SKAŻONY RAKOTWÓRCZY PRODUKT TRAFIŁ DO SPRZEDAŻY! Sprawdź, czy masz go w swoim domu!

Seria skażonych rakotwórczą substancją produktów opuściła zakłady koncernu BASF. Pytanie zatem, co dokładnie to oznacza?

 

Zakłady BASF wytwarzają piankę poliuretanową, używaną do produkcji materacy sprzedawanych chociażby w Ikei. Od 25 sierpnia do 29 września przez przypadek zastosowano piankę DCB, która wywołuje raka.

 

BASF podaje, że łącznie wyprodukowano około 7,5 tysięcy ton rakotwórczego produktu, który został rozdystrybuowany w promieniu około 50 klientów od koncernu. Niestety zanim firma poinformowała o błędzie, kontrahenci zdążyli przetworzyć już przynajmniej 1/4 towaru.

 
Według informacji  podanych przez ,,Puls Biznesu”  i rocznego raportu BASF za 2016 r. wynika, że, 40 proc. jego TDI służy do produkcji materacy, kolejne 40 proc. — mebli tapicerowanych, a pozostałe 20 proc. — innych produktów, takich jak elementy samochodów (np. fotele, wykładziny wnęk) obuwie czy odzież.
 
Błąd został wykryty na początku zeszłego miesiąca, wtedy firma wydała oficjalne oświadczenie i wstrzymano dostawy TDI oraz poinformowano tej sytuacji klientów.
 
Okazuje się, że te produkty trafiły również na polski rynek. BASF poinformował, że produkty nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, jednak mimo to producenci zadecydowali o ich wycofaniu. Ikea wycofała między innymi materace typu: Hafslo, Hövag, Hyllestad, Matrand, Morgendal oraz Myrbacka.

 

 

źródło: ,,Puls Biznesu

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.