Aktualności Hot Świat

Sklep BEZ KAS i OCZEKIWANIA W KOLEJKACH już istnieje! Wchodzisz, bierzesz produkty i wychodzisz! Amazon otworzył SKLEP PRZYSZŁOŚCI. Czy taka forma zrewolucjonizuje handel?

Amazon znany jako gigant handlu internetowego otworzył stacjonarny sklep spożywczy. Budynek mieści się w Seattle w USA. Nie ma w nim standardowych kas, ani kas samoobsługowych. Czy inne sieci wezmą z niego przykład? Byłaby to prawdziwa rewolucja w handlu!

 

Sklep w Seattle działa dzięki kamerom i czujnikom, które śledzą, co klienci biorą z półek i co na nie odkładają. Wykorzystywane są w nim kamery montowane do sufitu. Wchodząc do sklepu kupujący musi przejść przez bramkę skanując na smartfonie aplikację Amazon Go.

Czujniki, które znajdują się na półkach dodają produkty wybrane przez klienta do rachunku. Jeśli klient się waha i odkłada towar z powrotem na półkę, produkty te są usuwane z rachunku.

Kasy stają się zbędne – należność za zakupy jest pobierana z karty płatniczej klienta w chwili, gdy opuszcza on sklep.

 

Sklep został otwarty testowo dla pracowników Amazona w grudniu 2016 roku. Początkowo jednak pojawiały się problemy związane m.in. z identyfikowaniem klientów o podobnym typie budowy ciała. Na razie nie wiadomo, czy Amazon planuje otworzyć podobne sklepy w innych lokalizacjach.

 

Perspektywa zakupów bez kolejek wydaje się być fantastyczna. Jednak pewnie mnóstwo osób będzie się bało korzystać z takich usług, Szczególnie osoby starsze, dla których aplikacje na telefon pozostają nierozwikłaną tajemnicą.

 

 

 

źródło: RMF24

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.