Aktualności Hot Kraj

Znamy przyczynę śmierci Tomasza Chady. Polski raper umarł na skutek…

Wczorajsza śmierć Tomasza Chady wstrząsnęła Hip-hopową sceną. Jaka była przyczyna zgonu rapera? W sprawie głos zabrał rybnicki szpital psychiatryczny.   

 

Tomasz Chada zmarł 18 marca o godzinie 8:45 w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.  Cztery dni wcześniej raper został przywieziony do szpitala w Mysłowicach z urazem kręgosłupa, ale zaczął niszczyć szpitalny sprzęt, a władze placówki zadecydowały o jego przenosinach do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Drogę do Rybnika Tomasz Chada odbył w asyście policji.

 

Do sprawy odniosła się rzeczniczka prasowa rybnickiego szpitala, Justyna Szreter: 

– W dniu 18.03.2018 r. zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł (nastąpiło zatrzymanie akcji serca). Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować. Zaznaczyć należy, że śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia.

 

Ponadto szpital psychiatryczny w Rybniku wydał specjalne oświadczenie: 

 

 W związku z doniesieniami medialnymi na temat śmierci pacjenta w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, informujemy, że pacjent nie był hospitalizowany w Szpitalu w Rybniku i nie był jego pacjentem. W dniu 18.03.2018 r. o godz. 8:06 zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście Policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. Podczas transportu medycznego zaobserwowano niestabilność stanu zdrowia pacjenta. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł. W okolicach godz. 8:15 doszło do zatrzymania krążenia i natychmiast podjęto akcję reanimacyjną, którą prowadzili lekarz i dwóch ratowników karetki WPR przy pomocy lekarza i ratownika Szpitala w Rybniku. Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować. O godz. 8:45 stwierdzono zgon. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku niezwłocznie powiadomiła Komendę Policji w Rybniku oraz prokuratora dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

 

Dokładną przyczynę zgonu Tomasz Chady wyjaśni sekcja zwłok. Prokuratura zleciła również przeprowadzenie badań toksykologicznych.

 

Źródło: gw/rybnik.com.pl

Fot.: facebook

MB 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.