krytycznym
Hot Świat

ŚMIERCIONOŚNY WIRUS ATAKUJE! Są pierwsze ofiary.

61-letni mężczyzna zmarł, a siedmiu innych jest w stanie krytycznym po zarażeniu się niezidentyfikowanym dotychczas nowym wirusem.

Siedem osób jest w stanie krytycznym, a jedna zmarła po zarażeniu się niezidentyfikowanym dotychczas wirusem. Nowy, nie odkryty dotąd patogen zdiagnozowano łącznie u 41 osób. Wstępne testy laboratoryjne, na które powołują się chińskie media, wskazują na nowy typ tzw. koronawirusa. Koronawirusy to duża rodzina wirusów, które mogą powodować infekcje od zwykłego przeziębienia do poważnych, śmiertelnych chorób. Najbardziej powszechnym objawem choroby jest gorączka, rzadziej pojawia się spłycenie oddechu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: OSZUSTWA w Kuchennych Rewolucjach?! Padły mocne oskarżenia!

 

Nowy koronawirus, zidentyfikowany przez chińskich naukowców, był prawdopodobnie przyczyną wybuchu ogromnego zachorowania na za zapalenia płuc w mieście Wuhan w Chinach. Naukowcy potwierdzili, że posiadają pełną sekwencję genomu wirusa. Od tamtego momentu nie odnotowano nowych ofiar.  Śledztwo w sprawie zachorowań nadzoruje Światowa Organizacja Zdrowia. Tajemniczy wirus występuje również w Korei Południowej.  Władze kraju poinformowały, że sytuacje nie mają ze sobą powiązania. 

Miejska komisja zdrowia w Wuhan informuje, że pacjenci zarażeni wirusem byli klientami targu owoców morza w Wuhan. To tam zaraziła się większość osób hospitalizowanych. Naukowcy wykluczyli SARS, a także bliskowschodni zespół oddechowy (MERS), grypę, ptasią grypę i zakażenie adenowirusami. Nie znaleziono dowodów na to, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka.

 

źródło sciencemag, tvp.info, aljazeera


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.