MAGDALENA ZUK
Hot Kraj

NOWE INFORMACJE ws. śmierci MAGDALENY ŻUK. Wraca sprawa śmierci POLKI w Egipcie.

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk obiegła całą Polskę. Wszyscy szukają odpowiedzi na pytanie: jak doszło do śmierci pięknej 27-latki.

 

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk nadal trwa, śledztwo zostało przedłużone do końca października 2017 roku, a sprawą zajmuje się sam Zbigniew Ziobro.

 

Polska prokuratura od maja apeluje do egipskich służb o przekazanie dokumentów, niestety apel ten jest bezskuteczny. Teraz prośbę w tej sprawie ponowił Zbigniew Ziobro, według którego, to ”egipscy i polscy prokuratorzy są to winni rodzinie zmarłej Polki” – napisał.

 

”Leży to także w interesie władz Egiptu – z uwagi na duży międzynarodowy rozgłos nadany w mediach tej sprawie” – pisze w liście Ziobro. 

 

„Jeszcze w maju 2017 r. polscy prokuratorzy zwrócili się do prokuratury egipskiej z wnioskiem o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej, a w szczególności o przekazanie pełnej dokumentacji wyników sekcji zwłok zmarłej, badań specjalistycznych, a także dokumentacji medycznej Magdaleny Żuk ze szpitali w Port Ghalib i w Hurghadzie. Ponawiane wielokrotnie prośby polskiej prokuratury o te materiały pozostają bez odpowiedzi ze strony prokuratury w Egipcie. Dokumentacja, o której przekazanie polska prokuratura wnioskuje w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, jest bardzo istotna, ponieważ warunkuje dalsze skuteczne prowadzenie śledztwa w Polsce.”

 

„Mając na uwadze dobrą dotychczas współpracę egipsko-polską w sprawach karnych, uprzejmie proszę o podjęcie działań, których efektem będzie przekazanie do Polski w możliwie najkrótszym terminie wymienionej dokumentacji, dotyczącej zmarłej Magdaleny Żuk” –  czytamy liście.

 

Dokładne okoliczności śmierci 27-latki nie są znane. Wiadomo, że zmarła w wyniku obrażeń po upadku z drugiego lub pierwszego piętra szpitala w Egipcie. 

 

źródło: onet

fot.: facebook

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.