Szpital, dom starców, starcy, choroba

Spali w jednym pokoju razem ze zwłokami, zamiast materacy dostali prześcieradła, byli bici i okaleczani – DRAMATYCZNE WARUNKI W DOMU STARCÓW

Dramatyczna sytuacja zdrowotna, zwłoki leżące w pokojach, brak profesjonalnego personelu, bieda i brud – nie tylko z tymi trudnościami musieli zmagać się mieszkańcy jednego z domów starców w rosyjskim Permie.

 

Pracownicy domu opieki okrutnie znęcali się nad swoimi podopiecznymi, przywiązywali ich do łóżek i głodzili. Starcy byli bici, kneblowano im usta, a zamiast materacy lub łóżek do spania dawano im same prześcieradła.

 

Sprawa ujrzała światło dzienne w momencie, gdy zainterweniował krewny, przebywającego w domu opieki, emeryta.  W związku ze zgłoszeniem postanowiono, że przeprowadzona zostanie kontrola, w wyniku której dopatrzono się licznych nieprawidłowości, a nawet silnych obrażeń u emerytów. W czasie kontroli inspekcja natknęła się na ciała dwóch osób – najbardziej niepokojącym faktem  jest jednak to, że w tym samym pokoju, tuż obok ciał spali inni podopieczni.

 

Postanowieniem sądu dom starców został zamknięty – obecnie prowadzone jest śledztwo.

[ZOBACZ: DRAMAT W POLSKICH SZPITALACH: Dwóch noworodków w WANIENCE NA PARAPECIE! Tragiczne warunki na oddziale położniczym!]

 

źródło: rmf

fot.: pixabay

kg