Hot Kraj

Spór na linii Prezydent DUDA- NARODOWCY. Sprzeciw Prezydenta wobec…

Wszystko wskazuje na to, że wśród oficjeli Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej zabraknie miejsca dla narodowców. Decyzja Prezydenta RP Andrzeja Dudy wydaje się nieodwołalna, co potwierdzają słowa Prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego. W oświadczeniu Winnickiego możemy przeczytać:

 

 „Z obozu narodowego, z organizatorów Marszu Niepodległości zaproszenia nie dostał nikt”.

 

Sprawa wydaje się o tyle poważna, że na zaproszenia mogli liczyć liderzy i członkowie partii politycznych, które w poprzednich wyborach parlamentarnych uzyskały 3% poparcie. Jak wiemy członkowie Ruchu  Narodowego w wyborach parlamentarnych w 2015 roku dzięki obopólnemu porozumieniu startowali z list ruchu  Kukiz’15. Kilkoro z nich reprezentowało polski parlament. 

 

Robert Winnicki nie kryje żalu do Prezydenta Andrzeja Dudy, co możemy szerzej przeczytać w wydanym przez niego oświadczeniu na Twitterze.

 

Temat wzbudził poruszenie zarówno wśród zwolenników Ruchu Narodowego, jak i jego przeciwników i jest szeroko komentowana na twitterze. A jakie jest wasze zdanie?

 

K.P, źródlła: wp.pl, twitter.com

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.