Hot Świat

Sprawca zamachu w Londynie zatrzymany za TERRORYZM!

Zgodnie z komunikatem policji sprawca zamachu, do którego doszło w nocy przed meczetem w Londynie, został zatrzymany za terroryzm.

 

Już wcześniej informowano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa. Mężczyzna został zatrzymany „za popełnienie, przygotowywanie lub zachęcanie do aktów terroru, w tym zabójstwo lub próbę zabójstwa” – czytamy w komunikacie policji 

 

„Ten człowiek nie był znany władzom z ekstremizmu albo skrajnie prawicowego ekstremizmu” – powiedział wcześniej Ben Wallace z brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych (Home Office) w telewizji Sky News.

 

Sprawcą zamachu jest 48-letni kierowca samochodu, który wjechał w grupę ludzi, został ujęty przez świadków zdarzenia, a następnie zatrzymany przez policję, która skierowała go na obserwację w szpitalu. Mężczyzna ma też zostać poddany badaniom psychiatrycznym.

 

Cressida Dick z londyńskiej policji powiedziała w poniedziałek, że jest jasne, iż celem ataku byli muzułmanie. Zapewniła, że do pilnowania bezpieczeństwa i porządku w miejscach zamieszkania społeczności muzułmańskiej zostanie skierowanych więcej funkcjonariuszy.

 

Przypominamy, że do ataku doszło tuż po północy czasu lokalnego z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Finsbury Park. Samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie. Podczas zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, z czego osiem wymagało hospitalizacji. Wszystkie ofiary to muzułmanie.

 

źródło: PAP

fot.:dailymail 

KG

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.