Aktualności Hot Kraj

SPRAWDŹ czy Twój sąsiad nie jest PEDOFILEM!!! Zwyrodnialcy nie będą już anonimowy ich zdjęcia znajdziesz …

-Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców- powiedział Zbigniew Ziobro. Każdy powinien czuć się bezpiecznie, w miejscu w którym żyje. Dzieci powinny być chronione szczególnie, bo są osobami bezbronnymi, które nie są w stanie poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu.

Przestępcy krzywdzący dziecko to osoby mocno zdemoralizowane, dlatego kodeks karny sukcesywnie podwyższa kary dla nich. Od tego roku osoba krzywdząca dziecko, oprócz kary pozbawienia wolności, będzie musiała pożegnać się ze swoją anonimowością. Dane osobowe pedofilów i gwałcicieli są już w pełni jawne. Można je znaleźć w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – to oficjalna informacja Ministerstwa Sprawiedliwości. To jednak nie koniec zmian. Prognozowane są kolejne nowelizacje w tym temacie.

Dostępny wykaz składa się z dwóch części. Pierwsza ogólnodostępna to Rejestr publiczny, druga to Rejestr z dostępem ograniczonym. Użytkownicy internetu będą mogli poznać nie tylko imiona i nazwiska przestępców, ale także zobaczyć ich zdjęcia!

W sumie na stronie zostały umieszczonych prawie 3,5 tys. przestępców. Czy nowe rozporządzenie ochroni kolejne ofiary przed tragediami? Czy dzięki temu rodzice będą spokojniejsi o swoje pociechy? Miejmy nadzieję, że jest to dobre posunięcie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Niewątpliwie będzie to korzystne nie tylko dla rodziców. Zdecydowanie dla dyrektorów szkół czy organizatorów wycieczek. Będą oni  mogli sprawdzić w rejestrze czy potencjalny pracownik nie widnieje na „czarnej liście”.

Jak korzystać z rejestru? Przede wszystkim jest całkowicie bezpłatny, nie trzeba się do niego logować. Wystarczy wejść na stronę. Przestępcę będzie można wyszukać po imieniu, nazwisku lub miejscowości. Z Rejestru z dostępem ograniczonym będą mogły korzystać instytucje do tego uprawnione.

To prawdziwy szok i rewolucja! Nigdy wcześniej dane osobowe osób karanych nie były ogólnie dostępne w naszym kraju. Każdy z nas będzie mógł wejść na stronę, wpisać swoją miejscowość i sprawdzić czy jego sąsiad czy co gorsza, ktoś z rodziny nie jest pedofilem.

Czy strona zyska popularność czy ludzie będą chcieli oglądać twarze zwyrodnialców? Dowiemy się wkrótce.

źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości, Facebook

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.