Aktualności Hot Kraj

ŚWIETNA wiadomość dla KIEROWCÓW! Będzie trudniej STRACIĆ prawo jazdy! KONIEC z sumowaniem punktów karnych! SPRAWDŹ kiedy wejdą nowe przepisy!

Statystyki Komendy Głównej Policji pokazują, że każdego dnia przynajmniej  sześciu kierowców rozstaje się z prawem jazdy przez przekroczenie limitu punktów karnych. W minionym roku prawie 8 tys. osób zostało skierowanych na powtórny egzamin, w tym 2,5 tys. to osoby, które przekroczyły magiczną punktację

 

Od czerwca tego roku drogówka nie będzie mogła sumować punktów za wykroczenia o podobnym charakterze. 

 

Funkcjonariusze zdradzają szczegóły. Np w momencie, gdy za kierowcą jedzie nieoznakowany radiowóz i monitoruje jazdę z niedozwoloną prędkością, a na danym odcinku są różne ograniczenia, to kierowca dostanie punkty jedynie za największe przekroczenie prędkości. To tylko jeden z niewielu przykładów. Mnóstwo sytuacji będą określały szczegółowe przepisy. 

 

Czy zmiany mogą wpłynąć na zwiększenie liczby piratów drogowych? Specjaliści ostrzegają, że właśnie tak może być. 

 

Pomimo obecnych surowych przepisów, liczba zbieraczy punktów karnych nie maleje. Jak do tej pory rekordzista zebrał 205 punktów podczas jednej przejażdżki. Sytuacja miała miejsce w Dąbrowie Górniczej. Tamtejsi funkcjonariusze chcieli zatrzymać szybko jadące auto. Kierowca w ciągu 10 minut popełnił kilkadziesiąt wykroczeń.

M. in. pędził przez osiedlowe uliczki, nie zatrzymywał się na czerwonych światłach, wymuszał pierwszeństwo jadąc nawet 140 km/h. Podróż skończyła się kolizją, dopiero wtedy wpadł w ręce policji.

 

źródło: rp.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.