Hot Kraj

Sytuacja Polski po zamachu w Londynie. Szydło zapewnia, że…

Polska jest bezpieczna, w tej chwili nie ma żadnych zagrożeń. Robimy wszystko, żeby do takich zamachów w Warszawie nie doszło – zapewniła w czwartek premier Beata Szydło, odnosząc się do środowego ataku terrorystycznego w Londynie. Wzmocnienie bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem – wskazała.

„Natomiast nasze służby cały czas oczywiście są przygotowane, monitorują sytuację i mogę powiedzieć tak, że jesteśmy tutaj naprawdę cały czas na bardzo wysokim poziomie nasłuchu tego, co się dzieje.”

Zaznaczyła, że polski rząd „nie zmieni zdania”, jeżeli chodzi o politykę migracyjną. „Ona jest bardzo dla nas w tej chwili istotna (…). Te rozwiązania, które są wydyskutowane w Unii Europejskiej, już jednak zostały wzięte pod uwagę te postulaty, o których mówi Polska, o których mówią państwa Grupy Wyszehradzkiej” – mówiła premier Szydło. „Bardzo często podkreślam na spotkaniach w Brukseli z moimi kolegami, że bezpieczeństwo polskich obywateli i bezpieczeństwo wszystkich Europejczyków powinno być dla nas najistotniejsze, a dla polskiego rządu oczywiście polskich obywateli” – podkreśliła premier.

Według szefowej rządu, ten zamach pokazuje, że „Europa nie może czuć się bezpiecznie, a Europa powinna czuć się bezpiecznie”. Szydło przekonywała, że „ta fala migracji, która ruszyła na Europę, niestety przyniosła ze sobą również tych, którzy chcą wykorzystywać ludzi szukających pomocy”.

Premier oceniła, że UE nie potrafi znaleźć skutecznego rozwiązania problemu terroryzmu. „Nie potrafimy umiejętnie prowadzić polityki migracyjnej, jednocześnie bezpiecznej na tyle, ażeby Europejczycy nie musieli być narażeni na takie akty, jak wczorajszy w Londynie” – powiedziała Szydło.

PAP


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.