Hot Kraj

Szef MON o realnym zagrożeniu ze strony Rosji

Minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, odniósł się na antenie TVP Info do zagrożenia ze strony Rosji. Jednocześnie podsumował zakończone w piątek ćwiczenia Anakonda 2016.

Szef MON jasno oświadczył, że istnieje realne zagrożenie ze strony Rosji i dlatego ludność cieszy się z obecności wojsk NATO na wschodniej flance.

– Zagrożenie rosyjskie jest realne. To nie jest zagrożenie fikcyjne i nie tylko polityczne. Rosjanie okupują część terytorium naszego sojusznika. Wypowiadają się agresywnie w sprawie Polski jak i innych naszych sojuszników. Trzeba mówić o tym zagrożeniu jasno i otwarcie. Dlatego właśnie ludność miast i wsi widząc przejeżdżające Abramsy i widząc amerykańskich żołnierzy, witają ich z taką radością – mówił Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej podsumował jednocześnie zakończone w piątek ćwiczenia Anakonda 2016. Podkreślił rolę uczestnictwa w nich oddziałów obrony terytorialnej.

– Ćwiczenia były niezwykłe ze względu na swój rozmiar, ale także dlatego, że po raz pierwszy uczestniczyły w nich oddziały obrony terytorialnej. Ich członkowie walczyli ramię w ramię z Ukraińcami przeciwko zagrożeniom hybrydowym i była to skuteczna obrona – powiedział szef MON.

Źr.: TVP Info

MC