CZEMU nie uratowali mackiewicza, Mackiewicz, mackiewicz i revol, Nanga Parbat, Revol, Tomasz Mackiewicz
Aktualności Hot Kraj

SZOK! Ciało Tomasza Mackiewicza sprowadzone do POLSKI!? „To jest możliwe”!

Czescy himalaiści, którzy 20 lipca zdobyli szczyt Nanga Parbat wpadli na pomysł, aby sprowadzić ciało Tomasza Mackiewicza. Przypomnijmy, że polski himalaista zamarzł na szczycie góry w styczniu tego roku.  

Czesi, którzy w lipcu zdobyli Nanga Parbat twierdzą, że podczas wspinaczki widzieli pokryty lodem namiot Tomasza Mackiewicza. Himalaiści, chcieliby sprowadzić ciało Polaka na dół. 

To możliwe (…) Bądźmy jednak realistami. Potrzeba byłoby zorganizować profesjonalną wyprawę, z silnymi himalaistami, którzy po dotarciu na taką wysokość mieliby jeszcze siłę sprowadzić ciało niżej. To nie jest takie proste – przyznał Lukas Dubsky w z Wirtualną Polską. 

ZOBACZ: SZOK! Ciało Tomasza Mackiewicza odnalezione!? Himalaista ZGINĄŁ w tragicznej wyprawie na Nanga Parbat.

Jeżeli Tomek jest rzeczywiście w tym namiocie, który widzieliśmy i który pasuje do opisu Eli, to taka wyprawa jest możliwa. Myślę, że czterech bardzo mocnych himalaistów wystarczyłoby, aby zrealizować takie zadanie. Mimo „technicznej” możliwości sprowadzenia ciała pozostaje pytanie: „czy Tomek nie powinien zostać na zawsze na tej górze?”. Od razu uprzedzę, nie znam odpowiedzi. Taką decyzję ma prawo podjąć tylko najbliższa rodzina, nikt więcej – dodał kolejny z uczestników wyprawy Pavel Burda. 

Znajomi oraz rodzina Mackiewicza twierdzą, że informacje Czechów są wyssane z palca. Ich zdaniem ciało Tomka nie zostało w namiocie, a w jednej ze szczelin.

Nawet, gdyby udało się znaleźć zwłoki Polaka to sprowadzenie ich na dół graniczyłoby z cudem. 

 

Źródło: wp

Fot.: facebook


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.