dzieci
Aktualności Hot Lifestyle Świat

Jak szybko zajść w ciążę? Lekarze zdradzają, co jest powodem niepłodności!

Długo starcie się o dziecko? Badania genetyczne nie wskazują na zaburzenia związane z niepłodnością? Ratunkiem może okazać się dieta.

Jak informują badacze z University of Adelaide, problemem w zajściu w ciążę może być nieodpowiednia dieta. Okazuje się, że częste spożywanie fastfoodów może przyczynić się do zmniejszenia szans na zapłodnienie. Naukowcy z University of Adelaide w swoim badaniu wykonanym na próbie 5598 kobiet dowiedli, że w zwiększeniu problemów związanych z zajściem w ciąże znacznie pomaga nieodpowiednia dieta i podwyższone BMI.

Znacznie prościej w ciąże zachodzą z kolei kobiety jedzące owoce i warzywa. Co ciekawe, panie jedzące fastfood’y minimum trzy razy w tygodniu zachodziły w ciążę średnio miesiąc później niż kobiety prowadzące zdrowy tryb życia.

Nasze odkrycia dowodzą, ze wysokiej jakości dieta, w skład której wchodzą owoce i w której minimalną role odgrywają fast foody poprawia płodność oraz skraca czas niezbędny do zajścia w ciążę – cytuje wypowiedź prof. Claire Roberts, szefowej zespołu przeprowadzającego badania, portal zdrowie.pap.pl.

źródło:  zdrowie.pap.pl (Anna Piotrowska) / Grieger et al. ” Pre-pregnancy fast food and fruit intake is associated with time to pregnancy”, Human Reproduction 2018

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.