Kraj

Szydło spotka się z Orbanem

W poniedziałek, 8 lutego, premier Beata Szydło spotka się z Viktorem Orbanem. Tematy rozmów to m.in. kryzys imigracyjny oraz stanowisko Grupy Wyszehradzkiej wobec ostatnich postulatów Wielkiej Brytanii.

„Chcemy rozmawiać z premierem Orbanem na temat bieżących problemów Unii Europejskiej, w tym migracji, bo to poważny problem, który dotknął m.in. Węgry” – powiedział dziennikarzom rzecznik rządu.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że premier Szydło – oprócz rozmów z Orbanem – ma zaplanowane spotkanie z przewodniczącym parlamentu Węgier, Laszlo Koverem; szefowa rządu złoży też kwiaty pod Pomnikiem Rewolucji ’56, na grobie byłego premiera Węgier Imre Nagya oraz pod Drzewcem, upamiętniającym polskie ofiary i bohaterów Rewolucji ’56 roku.

We wszystkich rozmowach nieustannie podkreślana jest potrzeba sformułowania wspólnego stanowiska wewnątrz Grupy oraz jednomyślność w działaniu na arenie międzynarodowej. W najbliższym czasie (15 lutego) przedstawiciele rządu spotkają się także z władzami pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej: Słowacji i Czech.

MM
źródło: interia.pl