Aktualności Hot Świat

TAJNA WIADOMOŚĆ w przesyłce kurierskiej! TO WOŁANIE O POMOC od jednego z pracowników!

Przesyłka od firmy Amazon, a w niej błaganie o pomoc – dramat dzisiejszych pracowników.
 
Wołanie o pomoc w przesyłce zawierającej kalendarz adwentowy – niesamowitego odkrycia dokonała mała dziewczynka. „Proszę, pomóżcie mi. Personel PMP to zło” – ten napis widniał na dołączonej do przesyłki fakturze na kwotę 30 funtów. ,,Początkowo myśleliśmy, że to żart” – komentują rodzice małej dziewczynki, ale szybko uświadomili sobie, że warunki  pracy w centrach dystrybucyjnych rzeczywiście mogą należeć do nie najlepszych. 

Po przeprowadzeniu dziennikarskiego śledztwa okazało się, że normy w oddziale Amazona w Tilbury są mocno przesadzone, a pracownicy wręcz śpią na stojąco ze zmęczenia. 30 sekund na zapakowanie i przygotowanie paczki – ludzie pracują niczym maszyny. Rodzina postanowiła zgłosić sprawę, a PMP odpowiedziało oświadczeniem: 

„PMP Recruitment zatrudnia ponad 100 tysięcy ludzi, z których wiele pozostaje u nas przez kilka lat lub wraca każdego roku w okresie szczytu handlowego, więc nie uznajemy tej notatki z paczki za rzetelne przedstawienie doświadczeń naszych pracowników. Jednak traktujemy sprawę poważnie i poddamy ją analizie.”

Amazon również obiecał zajęcie się tą sprawą. Niestety to nie pierwszy tego typu przypadek, prawa pracowników są nagminnie naginane i lekceważone, liczą się jedynie obowiązki. 
 
 

Źródło: mirror.co.uk/o2.pl

fot.: pixabay

kg

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.