Aktualności Hot Kraj Lifestyle

TAK DROGICH REKLAMÓWEK jeszcze nie było!!! (NIE) PÓJDZIEMY Z TORBAMI!!!

Darmowe reklamówki to już przeszłość! Już w ostatnich latach niewiele sklepów oferowało je za darmo. Od 1 stycznia weszła opłata recyklinkowa, która przewiduje opłatę za tzw foliówki. Ministerstwo Środowiska tłumaczy, że jest to wymóg przewidziany przez przepisy Unii Europejskiej. Przepisy przepisami, jednak jest kwestią bezsporną, że odbije się to na poprawie kondycji środowiska.

W foliowej ustawie wprowadzono stawki minimalne. Na szczęście nie są one aż tak wysokie, że przeciętny Kowalski pójdzie z torbami. Najtańsza foliowa reklamówka ma kosztować 20 gr plus VAT. Są tacy, którzy na foliowym interesie chcą zdecydowanie więcej zarobić. Ceny zwyczajnych reklamówek sięgają nawet złotówki.

Polacy uwielbiają darmochę. W nielicznych sklepach gdzie przed ustawą reklamówki nie były płatne, klienci zabierali zdecydowanie więcej foliówek niż było im potrzeba. Można być zachłannym aż do tego stopnia? Niestety widocznie tak. Przecież w taką darmową nowiutką reklamówkę można zapakować kanapkę do szkoły czy pracy. Jak jest większa użyć ją zamiast worka na śmieci. Teraz to już wspomnienie, zapomnijmy o bezpłatnych torbach.

źródło: tvn24, Facebook


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.