Aktualności Hot Kraj

NIEWIARYGODNE takich podwyżek nie było od 5 LAT!!! ZOBACZ co stanie się z EMERYTURAMI!!

Zasady waloryzacji emerytur zakładają, że podwyżki stanowią tyle, ile ubiegłoroczna inflacja, podwyższona o co najmniej 20% rzeczywistego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. To było głównym powodem minimalnych podwyżek w ostatnich latach. Jak będzie teraz? Czy początek rządów nowego Ministra przyniesie zaskakujące niespodzianki?

Najniższa emerytura wzrośnie z 1000 zł brutto miesięcznie do 1027 zł. Czyli z 854 zł do 876 zł na rękę. 22 zł przy najniższych świadczeniach. Przy przeciętnej emeryturze podwyżka będzie wynosiła 47 zł na rękę. Kwoty nie są zaskakujące, jednak takich podwyżek nie było od 5 lat!

Ostateczne wskaźniki waloryzacji poznamy w lutym. Jednak prognozy są na tyle realne, że nie będą wprowadzane większe korekty.

Na koniec dobra wiadomość dla rencistów, których w minionym roku ominęło podniesienie minimalnego świadczenia. 105 tys. byłych rencistów, którzy mieli orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy otrzyma w tym roku wyrównanie. Będzie ono wynosiło ok 900 zł na rękę. ZUS sam zajmie się wyliczaniem podwyżki, nie będzie trzeba składać żadnych dokumentów. Pierwsze pieniądze zostaną wypłacane już za trzy miesiące.

źródło: serwisy.gazetaprawna.pl, instagram.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.