ptaki
Hot Kraj

Te MIASTA stawiają na EKOLOGIĘ. Cenne PTAKI pomagają w ODKOMARZANIU REJONÓW!

W tym roku komary są prawdziwym utrapieniem. Okazuje się, że w walce z nimi ma pomóc natura, a dokładniej pewne ptaki.

„Przekazane budki powinny zostać zamontowane do końca lipca. Będzie ich wtedy ok. 80 na terenie całego miasta. W przyszłym roku chcemy rozbudować lęg tych ptaków. Miasto zaoszczędzi przynajmniej 20 tys. zł.” – informuje Katarzyna Fornal-Urbańczyk z biura ochrony środowiska przy Urzędzie Miasta w Zamościu.

 

W Zamościu aktualnie z plagą komarów walczy się za pomocą oprysków, w najbliszych latach ma pomóc natura. Według danych Dyrekcji Ochrony Środowiska jerzyk potrafi upolować dziennie nawet 20tys.komarów, much oraz meszek.

 

ZOBBACZ TEŻ:Wakacje na tej RAJSKIEJ WYSPIE zamieniły się w prawdziwy KOSZMAR. Turystka już z niej nie wróciła

 

Ptaki te potrzebują jednak od 2 do 3 lat na osiedlenie się w danym miejscu. Dlatego pomysł zakłada, aby w tworzenie nowych siedlisk zaangażowali się m.in. uczniowie szkół technicznych. Jerzyki będą mogły zacząć się z nimi oswajać zanim odlecą do ciepłych krajów. W momencie powrotu, będzie im łatwiej  zaakceptować nową lokalizację.

„Coraz więcej miast zwraca się o pomoc do jerzyków. Niedawno pisaliśmy o budkach zamontowanych na ścianie jednej z warszawskich kamienic”– podkreśla pracownik biura ochrony środowiska w Zamościu.

 

Źródło:wptech/ pixabay


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.