Hot Kraj Rozrywka Świat

Tego jeszcze nie BYŁO! OBYWATELKA NORWEGII prosi o AZYL W POLSCE!

Norweżka, której w ojczyźnie grozi odebranie dziecka przez urzędników państwowych, poprosiła o azyl w Polsce. Do urzędu ds.cudzoziemców trafiła wyjątkowa sprawa Silje Garmo i jej córeczki, którą norweskie władze próbowały kobiecie odebrać. To nie jedyny taki przypadek odnotowany przez urzędników. Kilka kolejnych osób planuje złożenie wniosku o ochronę przez władze Polski. Wszystkiemu winne bezduszne norweskie prawo i bezwzględne działania Urzędu ds. Opieki nad Dziećmi.

 

Sprawa jest o tyle poważna, ze obywatelka Norwegii jest osobą dobrze sytuowaną.

 

– Większość interwencji BV dotyczy osób ubogich, z nizin społecznych, imigrantów. Ale Garmo jest wykształcona, zamożna, dobrze zorientowana w prawie i norweskich realiach, nie ma mowy o tzw. niedostosowaniu kulturowym.

 

To nie pierwszy przypadek kiedy norweski urząd zgłasza pretensje wobec  Silje Garmo. Kobiecie odebrano już starszą córkę Froyę. Dziewczynka ma obecnie 12 lat. Wszystko za sprawą donosu. Bez bliższego przyjrzenia się sprawie stwierdzono, ze Garmo zażywa leki przeciwbólowe, prowadzi „chaotyczny styl życia” i jest osobom przewlekle przemęczoną.

 

Mimo powyższych zarzutów Norweżka była w stanie uciec ze specjalnego ośrodka dla młodych matek i zorganizować sobie życie w Polsce. Obywatelka Norwegii czuła się w swoim kraju napiętnowana. Podczas drugiej ciąży Urząd ds. Opieki nad Dziećmi cały czas monitorował wyniki badań kobiety, próbując znaleźć dowód na lekomanię. Brak nieprawidłowości nie przekonał norweskich urzędników, którzy za wszelką cenę chcieli oskarżyć Silje i odebrać jej córkę. Kobieta nie wytrzymała i postanowiła wyjechać do Polski.

 

Odbieranie dzieci w Norwegii jest nagminne. Właśnie ogromna skala zjawiska wskazuje na systemowy charakter naruszenia praw człowieka w Norwegii co jest przesłanką na rzecz azylu.

 

K.P, źródła: wp.pl, naszdziennik.pl

 

 

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.