Hot Kraj Świat

TOKSYCZNY ŚRODEK W JAJACH na terenie Europy – ,,Wiedzieli, ale nie powiedzieli”

Wszczęto śledztwo w sprawie jaj skażonych trującym środkiem na cichnie. Wiedzieli, ale nie powiedzieli – tak sprawę skażenia produktu i zachowanie władz Holandii określa belgijski minister rolnictwa.

 

W sprawie skażonych jaj środkiem owadobójczym wszczęto śledztwo. Na celowniku znalazła się Belgia i Holandia. Na szczęście Polski nie ma na liście, mimo to w kraju trwają kontrole. Zdaniem władz Belgii w Holandii od dawna wiedzieli o skażeniu.

 

Belgijska Agencja Bezpieczeństwa Żywności otrzymała, nie oficjalną, a jedynie wewnętrzną informację od swojego holenderskiego odpowiednika. Według niej Holendrzy przekazali ministrowi rolnictwa dokument, z którego wynika, że w jajach jest obecność fipronilu. Zgodnie z dokumentem substancja gościła w holenderskich jajach już w listopadzie 2016 roku – mówił Denis Ducarme, belgijski minister rolnictwa. Minister oskarża, choć Belgia również znalazła się na celowniku.

 

Polski nie ma na liście państw, w których doszło do skażenia, mimo to z racji bezpieczeństwa wzmożono kontrole.

 

Objawy zatrucia substancją (fipronilem) to bóle głowy, zawroty głowy, drgawki, a nawet wymioty. Środek ma również negatywny wpływ na układ nerwowy i pracę wątroby i tarczycy.

 

źródło: tvn24

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.