Aktualności Hot Kraj

Będą wyroki dla ludzi skazujących Komendę!? „Rozwalę system” – powiedział poszkodowany.

Zaledwie miesiąc po wyjściu z więzienia Tomasz Komenda to zupełnie inny człowiek. Na jego twarzy pojawił się uśmiech, a ciało zyskało kilka dodatkowych kilogramów.  – Niczego się już nie boję. Rozwalę system – powiedział reporterom „Faktu” przed rozmową z prokuratorami, którzy wyjaśniają dlaczego niewinny człowiek został skazany za gwałt i morderstwo.  

 

Wczoraj do Wrocławia przyjechała grupa łódzkich prokuratorów, która prowadzi śledztwo w sprawie fałszowania dowodów oraz znęcania się nad Tomaszem Komendą.

 

Przesłuchanie Komendy miało się odbyć już dwa tygodnie temu, ale nie pozwalał na to stan psychiczny mężczyzny. Obecnie Tomasz Komenda to już inny człowiek, nieobawiający się spotkania z prokuratorami. 

 

– Idę tam z podniesionym czołem. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień to kolejny krok przybliżający mnie do zapomnienia o złu, które mnie spotkało – powiedział reporterom „Faktu”. 

 

Podczas przesłuchania Komenda odpowiedział na wiele pytań. Wcześniej śledczy przesłuchiwali również jego rodzinę. Jeśli prokuratura udowodni łamanie prawa osobom, które przyczyniły się do niesłusznego skazania Tomasza Komendy, nie unikną one więzienia.  

 

Źródło: fakt

Fot.: facebook

MB


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.