Hot Kraj Świat

TRUMP ZNÓW OSZUKAŁ POLAKÓW! Prezydent USA stawia nowe warunki!

Trump poparł senacki projekt ustawy, i jak widać jego obietnice w kierunku Polski nie są spójne z rzeczywistością.

 

Nowy senacki projekt ustawy w sprawach zasad imigracji do USA zyskał oficjalne poparcie prezydenta USA Donalda Trumpa. Nowe wymagania Trumpa w sprawie wiz dla imigrantów, również dla Polaków nie będą łatwe do spełniania. Trump obiecał, że w ciągu kilku tygodni od zaprzysiężenia Polska zostanie włączona do Visa Waiver Program, ale niestety obecnie sytuacja kształtuje się nieco inaczej. 

 

Wizy dla Polski – temat numer jeden podczas rozmów z amerykańskimi prezydentami. O wizy do Stanów staramy się już dość długo, Donald Trump wiele obiecywał, a tymczasem programem ruchu bezwizowego objęta jest już większość krajów Unii Europejskiej, a Polska podobnie jak  Rumunia, Bułgaria, Cypr i Chorwacja ciągle czeka na zniesienie wiz.  Polscy żołnierze walczyli w Iraku i Afganistanie, byliśmy członkami koalicji antyterrorystycznej, mimo to Polacy za samo wkroczenie w proces ubiegania się o wizę płacą około 600 zł, mimo, że proces ten nie daje gwarancji na jej uzyskanie.

 

Senacki projekt ustawy, ma na celu wprowadzenie nowych zasad imigracji do USA. Nowe zasady to nowe wymagania, ich podstawą jest konieczność posiadania kwalifikacji do pracy oraz znajomości języka angielskiego. Zmienią się nie tylko wymagania, ale również roczny limit przyjmowania imigrantów, który zmniejszy się aż o połowę. Zmiany będą dotyczyć również priorytetowego traktowania tylko najbliższych członków rodziny rezydentów USA oraz kwestii pobierania zasiłków socjalnych przez nowych imigrantów.

 

Zdaniem Białego Domu dotychczasowe przepisy są „całkowitą porażką”. Jeśli ustawa zostanie uchwalona będzie to skutkować zakończeniem dotychczasowego systemu przyznawania zielonych kart.

 

źródło: tvn24

fot.: twitter

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.