tvn cenzura, tvn, swastyka,

CENZURA TVN. Powód? NEONAZIŚCI wzywali do ZABICIA JEDNEGO Z CZOŁOWYCH POLITYKÓW!

Reportaż TVN zatytułowany „Polscy neonaziści” wstrząsnął całą Polską: od widzów, przez media, aż do polityków. Autor materiału – Bertold Kittel  zdradził jednak, że pozostały jednak sceny, których nie pokazano widzom. Powód? 

Zdaniem autora wycięte sceny były po prostu zbyt mocne – wzywały do zabójstwa na Donalda Tuska. W materiale nie zabrakło swastyk, ss-mańskich mundurów i sposobów oddawania czci Hitlerowi, ale zabrakło jednego istotnego dla świata mediów i polityki fragmentu. Na antenie TOK FM  Bertold Kittel zdradził, że zdecydowano się na usunięcie fragmentu jednego z koncertów na festiwalu „Orle Gniazdo”, w którym nawoływano do zabicia Donalda Tuska. 

Towarzyszyliśmy tym ludziom przez kilka miesięcy. Widzieliśmy tam rzeczy tak szokujące, że nie zdecydowaliśmy się ich opublikować. Jest nawoływanie do zabójstwa byłego premiera. Wiemy, kto to powiedział, mamy nagrania. Dla mnie to jest szokujące. Na tych imprezach pojawiają są kilkuletnie dzieci – mówił dla TOK FM autor materiału.
 

Wirtualna Polska podaje z kolei, że materiał trafi do prokuratury.  Zdecydowaliśmy, by nie pokazywać tego fragmentu w naszym materiale. W naszej ocenie to było nawoływanie do przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu konkretnej osoby. Mamy to nagrane, świadkami wydarzenia byli nasi dziennikarze. Słowa padły ze sceny. Wiemy, kto je wypowiedział, ustaliliśmy to bardzo dokładnie – zdradził na łamach WP Bertold Kittel. Wirtualna Polska informuje również o współpracy TVN i śledczych w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Co za refleks! Premier Mateusz Morawiecki ratuje kombatanta AK (VIDEO)

źródło: TOK FM / WP / Fakt 
kg