Kraj

Ukraińcy przewozili około 100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewodzili przez Polskę 100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, w czasie zatrzymania przez policję próbowało wręczyć łapówkę.


Jak informuje portal policja.pl, wszystko wskazuje na to, że mężczyźni pełnili rolę kurierów przewożących kontrabandę z Ukrainy do Polski. Wyroby tytoniowe miały prawdopodobnie trafiać na małopolski „czarny rynek” na sprzedaż w targowiskach.

W miejscowości Jerzmanowice, w powiecie krakowskim, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli vana. Jak się okazało, że pojazd wyładowany był kartonami, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ilość wskazywała na handlowe przeznaczenie. Kierujący pojazdem, 36-letni mężczyzna, widząc, że sprawa nabiera formalnego biegu, zaoferował policjantom 1000 euro łapówki. Obaj mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani i odpowiedzą za rozprowadzanie papierosów bez polskich znaków akcyzowych. W wyniku działalności straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosły ponad 72 tys. złotych – dodaje portal policja.pl.

BR