Hot Kraj Świat

UKRAIŃCY się cieszą, POLACY nie za bardzo! ENTUZJAZM UKRAINY!

Ukraina z entuzjazmem przyjęła wyniki głosowania Parlamentu Europejskiego, który opowiedział się za zniesieniem wiz dla obywateli tego kraju.

 

Entuzjazm na ukraińskich portalach społecznościowych i nie tylko – „Właśnie otrzymałem informację, że za zniesieniem wiz dla Ukrainy było 521 głosów w Europejskim Parlamencie. Gratuluję ci ukraiński narodzie, gratuluję ci Ukraino!” – oświadczył prezydent Petro Poroszenko podczas X Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa.

 

Szef państwa podkreślił, że decyzja w sprawie wiz nie jest ostateczna, ale władze uczynią wszystko, by proces ten nie był opóźniany. W ocenie Poroszenki debata w PE na ten temat pokazała, że próbują do tego doprowadzić – jak się wyraził – „proputinowscy przedstawiciele” w UE.

 

„Długo czekaliśmy na tę decyzję. Ukraina zrobiła wiele, by wizy zostały zniesione, ale ja zawsze wierzyłem, że tak się stanie” – powiedział premier Wołodymyr Hrojsman. „Jakikolwiek sukces Ukrainy będzie wywoływał rozdrażnienie politycznego kierownictwa Rosji i doskonale to rozumiemy” – powiedziała wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Iwanna Kłympusz-Cyncadz.

 

W Ukraińskich portalach pojawił się również hashtag: hashtagiem #Bezwiz. Przegłosowane przez europosłów porozumienie w tej sprawie musi jeszcze zostać formalnie zatwierdzone przez Radę UE. Jeśli państwa członkowskie nie będą tego blokować powinno ono wejść w życie w czerwcu, 20 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE.

 

źródło: PAP

fot.: pixabay

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.