Hot Kraj

ODBIERAJĄ 500 PLUS razem z odsetkami! Polacy musieli zwrócili już 30 000 000 złotych.

Efekty rządowego programu 500 plus widoczne są na każdym kroku. I choć wielu krytykuje rządowy projekt to program cieszy się niemałym zainteresowaniem.

 

W związku z tym wielu Polaków decyduje się na korzystanie z 500 +, nawet jeśli nie ma ku temu prawa. Pierwsze pół roku, a okazuje  się, że Polacy musieli zwrócić już blisko 30 milionów złotych. Urzędnicy w precyzyjny sposób szukają wyłudzeń i jak widać znajdują.  

 

Wypłacone w ramach programu 500 + środki należy zwrócić wraz z odsetkami. Głównym powodem odebrania prawa do korzystania z akcji jest przekroczenie ustawowej kwoty 800 zł dochodu na osobę.

 

Być może ci ludzie myślą, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, czy inne urzędy, nie dojdą do tego i to świadczenie pobrane, nigdy nie trzeba będzie go zwrócić. Dzisiaj systemy informatyczne pozwalają na bardzo dokładną, głęboką weryfikację informacji, które przedstawiają klienci ośrodka – tłumaczył w wywiadzie dla „Radia Gdańsk” Klaudiusz Dyjas – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. 
 
 

Istnieje możliwość utraty przyznanych środków w ramach rządowego programu pomocy polskim rodzinom – 500 plus. Co zrobić lub czego nie należy zrobić, by nie stracić pieniędzy pisaliśmy TUTAJ! 

 

Źródło: Radio Gdańsk

fot.: facebook

kg

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.