Hot Kraj

UWAGA: LOTTO Polska to oszustwo!

Ponad 12,5 tys. internautów dało się złapać na fikcyjne konta Lotto, ponad 100 tys. bierze udział w podstawionych konkursach. Totalizator Sportowy ostrzega przed oszustami i wydaje oświadczenie. „To próba wyciągnięcia danych osobowych.”

 

„Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstał profil o nazwie +Lotto Polska – Radość z wygranej+, a także co jakiś czas pojawiają się profile z podobnie ułożonymi nazwami, uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki Lotto, nie ma z nimi nic wspólnego.”

 

Fałszywe profile nielegalnie korzystają z logotypu Lotto, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Podrobiony profil jest niemal identyczny od tego prawdziwego. Te same zdjęcia, podobne hasła czy nazwa. Na portalu polubiło go prawie 67 tys. osób.

 

Oszuści działali bardzo sprytnie – szybko zamieścili także linki z informacją o wygranych. Jeden z nich był tak skonstruowany, że zawsze pokazywał konto otwierającego go użytkownika. Takie osoby mogły uwierzyć, że rzeczywiście wygrały. Aby dopełnić formalności trzeba było wypełnić specjalny formularz. W ten sposób zdobywali dane personalne, których mogą używać do dalszych przestępstw.

 

Tak wygląda profil oszustów:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1371929019519835&id=441325849246828&substory_index=0

 

Źródło: wp.pl
kd


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.