Hot Kraj

UWAŻAJ! Dawcy ORGANÓW już na DROGACH!

 

Określenie „dawcy organów” to łatka przypięta motocyklistom z uwagi na ich niebezpieczną jazdę. Niestety, wielu z nich miało śmiertelne wypadki i stąd mowa o dawaniu organów do przeszczepów.

 

Choć mamy dopiero początek wiosny, to na drogach już pojawili się motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, a Policjanci, wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, apelują do kierowców jednośladów, by kierowali się wyobraźnią i dostosowywali do ograniczeń prędkości.

 

W tym roku doszło już do ponad 700 wypadków z udziałem motocyklistów! – alarmuje Komenda Główna Policji.

 

Rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka zaapelował do kierowców, by zwracali większą uwagę na motocyklistów.

 

„Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu (…) Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu” 

 

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku roku doszło do ponad 700 wypadków z udziałem pojazdów jednośladowych. Zginęło w nich kilkadziesiąt osób, a ponad 700 zostało rannych.

 

Jak podkreślają policjanci, wielu z tych tragedii można było uniknąć, gdyby motocykliści przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa, a kierowcy szanowali ich prawa. Często przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest ich brawura m.in. wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, „na trzeciego”, czy zbyt dużą prędkość.

 

 (PAP)

ms, fot. pixabay


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.