Hot Świat Wideo

(VIDEO) ”Myślisz, że tak łatwo jest złapać zwinnego i silnego murzyna w siatkę??” – JAK POLACY TWORZĄ ANTYIMIGRANCKIE FAKE NEWS’y?

W internecie aż roi się od filmików z udziałem uchodźców. Szczególną popularność zyskują te, w których nielegalni imigranci atakują pełnoprawnych obywateli lub demolują miasto. Warto, jednak przyjrzeć się sprawie i sprawdzić, czy opublikowane video jest zgodne z opisem. 

 

Pokazywaliśmy już video, w których imigranci z Afryki niszczą stacje metra lub sklepy, a pod zamieszczonymi filmikami widać lawinę komentarzy i hejtu, skierowanego zarówno w kierunku do uchodźców oraz władz walczących o ich relokację w Polsce. 

 

Nieobce są nam również informacje na temat gwałtów, molestowania seksualnego oraz śmierci z rąk imigrantów. Szczególnie głośno było ostatnio na temat tragicznych wydarzeń w Rimini. Mówiąc krótko: o uchodźcach stale słyszymy więcej złego niż dobrego. Nienawiść do imigrantów widoczna jest dosłownie na każdym kroku: graffiti, komentarze, grupy na Facebook’u oraz masa filmików na YouTubie.

 

Na popularnej witrynie Wykop.pl jeden z internautów dodał video z YouTuba’a z opisem: Myślisz, że tak łatwo jest złapać zwinnego i silnego murzyna w siatkę?? No właśnie. Łatwiej jest go złapać do dostawczaka.

 

Wpis szybko zyskał sporą popularność, a pod filmikiem rozpętała się prawdziwa burza komentarzy. Bardzo dobrze! Powinni dać im jakiś medal i zrobić z tego program w TV, podjechać takim truckiem pod Calais – otworzyć pakę – sami się wpakują- zamknąć – wywieść tam skąd przyjechali – profit :), Miota nim jak szatan!  – komentowali użytkownicy. 

Nieco inaczej do video odnieśli się użytkownicy YouTube, na którym film zatytułowano don’t ever try to steal a truck!  – nigdy nie próbuj ukraść ciężarówki!. Teraz już wszystko jasne. Czarnoskóry mężczyzna na filmie to nie nielegalny uchodźca, a po prostu jeden z uczestników grupy, która postanowiła nagrać filmik. Nigdy nie próbuj ukraść ciężarówki! – filmik, który miał stać się przestrogą dla złodziei, a został wykorzystany, jako element antyimigranckiej polityki, prowadzonej przez internautów w social mediach.

 

Naprawdę myślicie, że to prawda? (…) To przestępczość, która jest sztywno karana, a nikt nie będzie ryzykował tego przez  ”prank” – żartowanie i nabieranie kogoś na coś. (…) Mężczyźni na filmie zostaliby ukarani za połamanie kości. To jest fałszywe. To porywanie i niesienie zagrożenia życia – dużo gorsze od kradzieży, a oni umieszczają to na YouTube. To nie jest prawdziwe.  –  jak widać różnica w sposobie komentowania jest ogromna, a logiczne myślenie przyćmiła, powszechnie panująca w Polsce, niechęć do uchodźców. W zasadzie analizując ostatnie wydarzenia z udziałem nielegalnych imigrantów, to nie ma się czemu dziwić. 

 

źródło: youtube

fot.: twitter/pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.