Hot Kraj

Wałęsa będzie „pokojowo” zmieniał Polskę

Były prezydent Lech Wałęsa podczas wizyty w Bydgoszczy powiedział, że będzie proponował, co należałoby uporządkować w Polsce. Ma być pokojowo.

Wałęsa zapowiedział, że chętnie zgodzi się na udział w każdym spotkaniu, nawet jego przeciwników, jeśli tylko uda im się zorganizować 200 osób i uzgodnią termin spotkania.

– Nasze pokolenie, które odniosło taki wielki sukces, które odesłało niedobre podziały do historii, ma szansę zacząć mądre budowanie. Proszę was, włączcie się w tego typu spotkania, abyście mogli wybrać i przekonać się nawzajem, co należy zrobić. Ja mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie, bo jesteśmy mądrzy wspólną mądrością, silni też wspólną siłą – powiedział były prezydent na spotkaniu zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Lech Wałęsa chciałby pomóc obecnemu pokoleniu mądrze budować pryszłość i nie ukrywa, że sam chciałby w tym uczestniczyć. 

Dodał jednak, że wierzy, iż całą „budowę” wykonają młodzi, a do niego będą słane podziękowania.

– Chcę teraz odpracować, chcę teraz pomóc innym, by lepiej poprowadzili kraj. To jest moje drugie spotkanie. Gdzieś na piątym spotkaniu zacznę już proponować, mądry o wasze spostrzeżenia i sugestie. Zawsze w uzgodnieniu zacznę proponować, co by należało zrobić, żeby to właśnie poprawić i nie było takich rzeczy, które się dzisiaj dzieją i szkodzą Polsce. Spokojnie, pokojowo wymusimy zmiany, które uratują nasze zwycięstwa – dodał były przywódca Solidarności.

  

BR