Aktualności Hot Kraj

Wałęsa chce postawić MORAWIECKIEGO PRZED SĄDEM! Mówi o ,,wbijaniu noża w plecy” i łamaniu konstytucji!

Lech Wałęsa w wywiadzie dla  „Rzeczpospolitej” nie przebierał w słowach, wręcz odwrotnie – mówił wszystko, co mu ślina na język przyniesie. Wniosek? Chce postawić Morawieckiego przed sądem. 

„Sankcje nie powinny być nałożone na Polskę, ale na rządzących z PiS. Prezydent, premier i Jarosław Kaczyński powinni stać się persona non grata w UE. A Morawiecki niech się nie miesza, bo jak bylibyśmy złośliwi, to Morawieckiego ojca postawilibyśmy pod sąd za zdradę.

Kiedy Solidarność była słaba, kiedy komuna nas rozbijała, on powołał Solidarność Walczącą. Kornel Morawiecki to rozłamowiec od samego początku i do dzisiaj nim pozostał.

Niech nie żartuje teraz, że Solidarność Walcząca obaliła komunizm. Zdezerterował z Polski. Mówił, że go wywieźli. Jakby nie chciał, to by nie pojechał.

Kornel Morawiecki ,,wbił nóż w plecy” Solidarności w najtrudniejszym momencie” – oświadczył Wałęsa.

Zdaniem Wałęsy Mateusz Morawiecki został „wychowany w duchu, że naród jest ponad prawem”, dlaczego więc przysięga na konstytucję, a następnie ją łamie? – pytał w wywiadzie były prezydent. Wałęsa nie ukrył również swojego stanowiska w sprawie zmiany konstytucji – jest za jej zmianą, „ale nie przez tych oszukańców”.

Wałęsa CHCE PRZYJĄĆ UCHODŹCÓW POD SWÓJ DACH – ,,To ja będę gotował” dla uchodźców – zapewnia Wałęsa – ZOBACZ VIDEO

źródło: Rzeczpospolita 
fot.: twitter
kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.