Aktualności Hot Kraj

W weekend drastyczna zmiana pogody! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej WYDAŁ OSTRZEŻENIE! Zaplanowałeś weekend? Musisz o tym wiedzieć!

IMGW wydał ostrzeżenie dotyczące obfitych opadów śniegu na Podkarpaciu i w Tatrach, a na zachodzie Polski – zagrożenie powodziowe.

 

 

Synoptycy ostrzegają przed zbliżającym się z południowego wschodu frontem atmosferycznym niosącym duże ilości wody. W połączeniu z zimnym powietrzem napływającym ze Skandynawii, będzie skutkował obfitymi opadami śniegu. Do końca weekendu może spaść go, miejscowo, nawet pół metra.

 

 

Pierwszego uderzenia zimy możemy spodziewać się już w piątek po południu, a opady mogą utrzymywać się do sobotniego poranka. Kolejna fala będzie tego samego dnia wieczorem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia dla Podkarpacia i najbliższych okolic Tatr- tam posypie bardzo mocno.

 

 

 

W województwie zachodniopomorskim może wylać rzeka Ina, natomiast w Lubuskiem przekroczono stany alarmowe Noteci.

 

 

 

W weekend temperatura w całym kraju będzie w granicach zera. Zdecydowanie chłodniej zapowiada się najbliższy tydzień. W poniedziałek na termometrach zobaczymy nawet -11 stopni!

 

 

źródło: TNN Meteo

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.