oświadczenie
Hot Świat

Wiadomo KTO zestrzelił Boeinga w IRANIE! Jest oficjalne oświadczenie!

Samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii UIA, który rozbił się w środę niedługo po starcie z lotniska w Teheranie został zestrzelony. Pojawiło się oficjalne oświadczenie informujące o tym kto jest odpowiedzialny za katastrofę.

Samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się w środę niedługo po starcie z lotniska w Teheranie został zestrzelony. Irańska telewizja wydała specjalne, oficjalne oświadczenie informujące o tym kto zestrzelił maszynę.

Za katastrofę odpowiedzialny jest Iran. Opublikowany komunikat armii irańskiej głosi, że samolot ukraiński znalazł się blisko „ważnego obiektu wojskowego” i omyłkowo potraktowano go za „wrogi”.  W komunikacie poinformowano, że irańskie siły zbrojne znajdowały się „na najwyższym poziomie gotowości” w związku z napięciem w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi. Obie ze stron konfliktu zostaną pociągnięte do odpowiedzialności – informuje telewizja irańska. 

Szef irańskiej dyplomacji złożył również wyrazy żalu i przeprosiny dla rodzin ofiar i krajów, które dotknęła ta katastrofa. 

„Islamska Republika Iranu głęboko żałuje tej strasznej, niewybaczalnej pomyłki” – czytamy we wpisie Javada Zarifa na Twitterze 

 

Także prezydent Iranu Hasan Rowhani wyraził na swoim Twitterze”głębokie ubolewanie” z powodu nieintencjonalnego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego.

„Islamska Republika Iranu głęboko żałuje tej strasznej, niewybaczalnej pomyłki” – napisał  prezydent Iranu we wpisie.

 

Przypomnijmy, że wcześniej Iran wielokrotnie odrzucał wysuwane pod jego adresem oskarżenia, iż ponosi odpowiedzialność za tragedię.  Ponadto Agencja Irna poinformowała, że irański Urząd Lotnictwa Cywilnego zdecydował o zamiarze otwarcia czarnych skrzynek maszyny. 

https://twitter.com/JZarif/status/1215847283381755914

 

 

źródło: tvn24.pl, cnn,  twitter,

 

 

 

 


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.