Kraj

„Wiadomości” tracą. Usunięto werble.

 Za nowego, proPiSowskiego zarządu TVP dokonano kolejnej zmiany w czołówce „Wiadomości”. Usunięto z niej werble , które miały kojarzyć się z wojną. „Wiadomości” zaliczają tymczasem ogromny spadek oglądalności.

Zarzut wywoływania wojny polsko-polskiej, lub groźby wojny z Rosją był często wysuwany po adresem obecnej partii rządzącej. Po przejęciu władzy w Telewizji Polskiej nowa ekipa stara się ocieplić wizerunek również głównego programu informacyjnego TVP. Według portalu wirtualnemedia.pl, usunięcie werbli z początku i końca „Wiadomości” jest spowodowane tym, że miały kojarzyć się z wojną.

Kojarzą się z wojną, a „Wiadomości” mają być pozytywne – tak uzasadniono te zmiany w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wcześniej z serwisu informacyjnego TVP usunięto tło Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, daru Narodu Radzieckiego dla Polski. Zastąpiono go warszawskim Zamkiem Królewskim.

„Wiadomości” w porównaniu z ubiegłym rokiem zaliczają spadek oglądalności. W porównaniu z poprzednim rokiem straciły 400 tys. widzów i zostały wyprzedzone pod względem oglądalności przez ‘fakty” TVN pierwszy raz w historii. Niektórzy wiążą to ze zmianami kadrowymi w serwisie i przyjęciem lini bardziej proprządowej.

Źródło: wp.pl

DZ