Aktualności Hot Kraj Rozrywka

Wiemy kiedy spadnie śnieg i zrobi się naprawdę zimno! Pierwsze opady pojawią się w całej Polsce już (…)

Ta informacja na pewno nie zadowoli zmotoryzowanych, ale sprawi frajdę wszystkim dzieciom, które już mogą pomyśleć o wyciągnięciu  z piwnicy sanek, łyżew czy „jabłuszek” do zjeżdżania, ponieważ nie będą musiały długo czekać. Synoptycy w tej kwestii są zgodni, pierwsze opady śniegu pojawią się a terenie naszego kraju już w przyszłym tygodniu!

 

 

Biała pierzynka początkowo pokryje południową część Polski (Podkarpacie, Małopolskę, czy Śląsk), natomiast dzień później należy spodziewać się opadów na terenie całego kraju. Będzie to ten moment kiedy pogoda stopniowo będzie zmieniać się z jesiennej na zimową. Śnieżna pokrywa utrzyma się na dłużej na południu i wschodzie Polski. W innych regionach naszej Ojczyzny wskaźniki termometrów będą oscylować w granicach 2 do 4 stopni Celsjusza, co nie pozwoli mieszkańcom tej części naszego kraju cieszyć z zimowych widoków.

 

 

Znaczne ochłodzenie widoczne było już dzisiejszego poranka szczególnie na południu Polski, gdzie wiele samochodów pokrywała szadź i było naprawdę zimno. IMGW wydała ostrzeżenia dla zmotoryzowanych  z województw południowych. Należy jeździć ostrożnie i uważać na lokalne oblodzenia dróg. Plus jest taki, że dziś prócz chłodu nie powinniśmy spodziewać się opadów.

 

 

kp

źródła: o2.pl, foto.pixabay.com

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.