Winnicki wprost o współpracy z PO. „Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP”

Robert Winnicki z Konfederacji „Wolność i Niepodległość” stanowczo zaprzeczył, jakoby po wyborach mogło dojść do koalicji z Platformą Obywatelską. To odpowiedź na słowa posła tego ugrupowania Sławomira Neumanna.

 

W środę gościem programu „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News był Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. Zapytany przez dziennikarza o to, czy po wyborach jego ugrupowanie byłoby gotowe utworzyć rząd z Konfederacją, odpowiedział w dość zaskakujący sposób.

– Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci- stwierdził.

Polityk jednak szybko wycofał się z tej dość niespodziewanej i chyba nie do końca przemyślanej zapowiedzi. Wpływ na zmianę zdania Neumanna miała mieć krytyka ze strony jego partyjnych kolegów.

Stanowisko w sprawie zajął również jeden z liderów Konfederacji. Wypowiedź posła PO krótko i konkretnie podsumował Robert Winnicki. – Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP – czytamy na Twitterze polityka.

Dyskusje na temat potencjalnych koalicji mają rzecz jasna charakter czysto hipotetyczny. Przypomnijmy, że w budowaniu rządu mogą brać udział tylko te ugrupowania, które w wyborach przekroczą próg wyborczy i wejdą do Sejmu. Potrzeba tworzenia koalicji nie występuje w przypadku posiadania większości bezwzględnej. Takową posiada obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Niewykluczone, że po wyborach 13 października sytuacja pozostanie bez zmian.

 

Fot. facebook/Robert Winnicki