kleszcz, kleszcze, kleszcz,
Aktualności Hot Kraj Lifestyle

Wkręcają się w gałki oczne i wnętrze nosa – UWAGA na LATAJĄCE KLESZCZE. W Polsce panuje szczególnie niebezpieczna odmiana!

W okresach letnich kleszcze sieją prawdziwy postrach, te małe niepozorne zwierzęta mogą głęboko wbić się w skórę i doprowadzić do do boleriozy lub zapalenia opon mózgowych. Okazuje się, że szczególnie niebezpieczne są nie tylko popularne kleszcze, ale również ich latające odmiany. 

Kleszcze atakują głównie w lasach lub przy drzewach, wbijając się w ciało mogą doprowadzić do poważnych chorób. Do występującego w kilku odmianach gatunku należy również mniej popularny, latający strzyżak.

Wyglądający niemalże identycznie, jak pospolity kleszcz strzyżak wplątuje się w sierść zwierząt, następnie wbija się w skórę, a nawet w gałki oczne. Na tego typu pasożyta szczególnie narażone są jelenie, sarny i łosie.

[ZOBACZ: Plaga kleszczy na komisariacie. Co czwarty funkcjonariusz na zwolnieniu]

Strzyżaki atakują również ludzi, mimo jajożyworodnego systemu rozmnażania na szczęście nie zostawiają larw na człowieku. Pasożyty są w stanie wbić się w oczy, wnętrze uszu, a nawet nosa. Strzyżaki atakując w stadach, całymi chmarami pozostawiają małe ślady na skórze, które mogą utrzymać się nawet do 3 tygodni.

Pasożyt ten wywołuje zmiany skórne, zakaźną chorobę zwaną – anaplazmozę i boreliozę.

Źródło: fakt

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.