Hot Kraj

Wybory 2019: Ostatni sondaż daje zwycięstwo PiS. W Sejmie także Konfederacja!

To już ostatni sondaż przed rozpoczynającą się o północy ciszą wyborczą. W badaniu Kantar dla TVN i TVN24 prowadzi PiS, ale powody do radości ma również Konfederacja.

 

Jak wynika z sondażu Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 40 proc. poparcia. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego jest ciągle numerem jeden, a jej przewaga nad drugą w zestawieniu Koalicją Obywatelską wydaje się być bardzo bezpieczna. Główna siła opozycyjna może bowiem liczyć na 26 proc. głosów i wszystko wskazuje na to, że nie zdoła dogonić partii rządzącej.

Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica, którą wskazało 12 proc. ankietowanych. Tuż za podium znajdują się Konfederacja oraz Koalicja Polska. Oba ruchy zdobyły po 7 proc. poparcia.

Badanie zostało przeprowadzone drogą telefoniczną w dniach 9-10 października. Respondentów zapytano o to, który komitet wyborczy poprą w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Wygrana Prawa i Sprawiedliwości wydaje się być przesądzona. Nie jest jednak pewne czy partia ta zdoła zdobyć większość bezwzględną i kontynuować samodzielne rządy. Wiele może zależeć od liczby komitetów, które przekroczą próg wyborczy i wejdą do Sejmu. Na granicy już od jakiegoś czasu balansuje Konfederacja. Gwarancji nie ma również Polskie Stronnictwo Ludowe startujące wspólnie z Kukiz’15.

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę, 13 października. Polacy wybierać będą posłów i senatorów, którzy powołani zostaną na czteroletnią kadencję. Dziś o północy rozpocznie się cisza wyborcza.

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.