Hot Kraj

Wybory 2019: Zbigniew Ziobro zachęcał do poparcia Prawa i Sprawiedliwości

Na finiszu kampanii wyborczej głos zabrał prokurator generalny, minister sprawiedliwości oraz kandydat do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych Zbigniew Ziobro. Podczas konferencji w Kielcach polityk zachęcał do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość.

 

Zbigniew Ziobro przekonywał, że Polacy podczas niedzielnych wyborów zadecydują o tym, czy „Polska ma być wolnym krajem”. Zapewniał, że obecnie obywatele mają wolność wypowiadania własnych opinii oraz wolność wartości, jakimi chcą się kierować. Przestrzegł także przed potencjalnym ograniczeniem wolności. W tym miejscu przytoczył przykład pracownika sklepu „Ikea” w Krakowie. Przypomnijmy, że został on zwolniony za zamieszczenie na wewnętrznym forum wpisu dotyczącego środowiska LGBT. Wpis został oceniony przez firmę jako mogący „naruszyć dobra i godność osób LGBT+”. 

Lider świętokrzyskiej listy Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do głównej siły opozycyjnej. Zaznaczył, że w czasach rządów Platformy Obywatelskiej na porządku dziennym były m.in. patologie mafii VAT-owskiej oraz mafii paliwowej.

Zbigniew Ziobro to od lat czołowa postać Prawa i Sprawiedliwości. Po wygraniu przez tę partię wyborów w 2015 roku został ministrem sprawiedliwości. W 2016 roku mianowano go również prokuratorem generalnym. Oba stanowiska Ziobro zajmował jednak już wcześniej – w latach 2005-2007 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza.

Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę, 13 października. Dziś o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania.

 

Fot. facebook/Zbigniew Ziobro


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.