Hot Lifestyle

WYMYŚLILI! Automat do przekąsek, który… TO rozwiązanie Cię zaskoczy!

W Stanach Zjednoczonych jest jest aż 1,3 miliona automatów do przekąsek! I trzeba przyznać, że w większości są to niezdrowe przekąski tj. chipsy, batoniki, gazowane napoje.

 

To dlatego naukowcy z Rush University Medical Center opracowali nowy system automatów do sprzedaży i stworzyli technologię zwaną systemem DISC  (Delays to Improve Snack Choices). Jak mówi Brad Appelhans:

 

„Badania pokazują, że ludzie preferują natychmiastową satysfakcję, a ta preferencja wpływa na wybory i zachowania w życiu codziennym.”

 

W systemie opracowanym przez Rush University, gdy kupujący w automacie wybiera mniej pożywną przekąskę, system rozpoczyna 25-sekundowe opóźnienie, zanim maszyna zwolni przekąskę z automatu sprzedającego.

W tym czasie klient może zmienić swój wybór na coś zdrowszego.

 

„To opóźnienie przyniosło wzrost zakupów zdrowych przekąsek od 2 do 5 proc.” powiedział Appelhans. „Odkryliśmy również, że opóźnienie nie szkodzi całkowitej wielkości sprzedaży ani dochodom ze sprzedaży, co jest ważne dla operatorów automatów.”

 

Pomysł naukowców z USA jest interesujący, ale może by tak pójść krok dalej i wprowadzić do automatów same zdrowe i odżywcze przekąski…?

 

źródło: sciencedaily.com, fot. pixabay

ms

 

 


4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.