Aktualności Hot Kraj Rozrywka

WYPRZEDAŻE – NIE DAJ SIĘ WIĘCEJ OSZUKAĆ!!! Koniec z MANIPULACJAMI W sklepach??!!

Wyprzedaże! Przeceny do -80%! Ostatnia sztuka! Z takimi hasłami, możemy spotkać się w prawie każdym sklepie.  Witryny kuszą ogromnymi przecenami, a Polacy nadal szaleńczo dają ponieść się okazji. Okazja to okazja, przecież wydając pieniądze oszczędzam! Czyż to nie jest wspaniałe? Niebywała przedsiębiorczość – szczególnie kobiet – zadziwia.

Warto podkreślić, że sklepy nie robią tych niewiarygodnych okazji po to, aby klient skorzystał, tylko po to, by opróżnić magazyn. Gdzieś przecież trzeba ulokować towar na następny sezon. Nawet jeśli jakaś rzecz jest przeceniona, to w głównej mierze dlatego, że bardziej opłaca się obniżyć cenę, niż płacić za powierzchnię magazynową.

Wyprzedaże kierują się swoimi prawami, a raczej trikami. Niby każdy z nas słyszał o przyklejaniu fikcyjnych cen, mieszaniu drogich rzeczy z tanimi, wszystko po to aby klient się „złapał”. Pomimo tych wszystkich ostrzeżeń kupujemy i nie jesteśmy w stanie obojętnie przejść obok wielkiego napisu SALE.
Idąc na wyprzedaże warto się zastanowić co jest nam potrzebne, kupowanie pod wpływem emocji to najgorsze kupowanie. W takich sytuacjach na pewno pomocna będzie lista zakupów i kurczowe się jej trzymanie. Warto również zwrócić uwagę, jak eksponowany jest przeceniony towar. Zazwyczaj po wejściu do sklepu umieszcza się schludnie wyeksponowane ubrania z nowej kolekcji. W głębi wieszaki, na których niedbale poupychane są przecenione rzeczy. Może to dawać wrażenie, że mamy do czynienia z niewiarygodną okazją, na przykład z produktami z końca serii. Nic bardziej mylnego!
Nie dajmy się zwieść. Bądźmy rozsądni! Nie oddajmy się w sidła konsumpcjonizmu, bo najwyraźniej do tego to prowadzi.
źródło: instagram

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.